Nihliesh

Nihliesh jest miastem położonym na Zimnej Pustyni rządzonym przez tyrana Balthazara I, który zdobył władzę w krwawym przewrocie znanym jako Bunt Czerwonych Szponów. Z populacją liczącą około 30.000 mieszkańców jest największą osadą regionu.

Historia

W zamierzchłej przeszłości Nihliesh było swego rodzaju miastem-maszyną, mogącą się przemieszczać za pomocą swych ośmiu mechanicznych odnóży. Opuszczone przez swych pierwotnych mieszkańców miasto zostało odkryte przez jedno z plemion nomadów zamieszkujących Zimną Pustynię. Udało im się uruchomić część maszynerii kryjącej się wewnątrz starożytnej konstrukcji – m. in. maszynę produkującą churn – pomarańczowo-brązową gęstą ciecz, którą z łatwością dało się modelować, a która po zaschnięciu stawała się twarda jak kamień, lecz przy tym niezwykle lekka. Z pomocą tego niezwykłego materiału nomadzi wybudowali na powierzchni maszyny miasto. Nazwali je Nihliesh – od słowa oznaczającego w ich języku “poziomy”.

W ostatnich latach miasto było rządzone przez Fahat, quasi-religijną organizację czczącą mutacje i co za tym idzie – mutantów. Oficjalnie władzę sprawował król Gayv-Oreth, lecz wszystkie decyzje konsultował z wpływowymi książętami.
Sytuacja zmieniła się gdy w Więzieniu wybuchł Bunt Czerwonych Szponów. Gayv-Oreth został zabity przez skrytobójców, a przywódca powstania i zarazem przywódca Czerwonych Szponów zwany Bestią ogłosił się tyranem Nihliesh i przyjął nowe imię – Balthazar I. Członkowie Fahatu zostali zabici, uciekli lub złożyli hołd nowemu władcy, a w mieście po kilku dniach zamieszek znowu nastał spokój.

Władza

Topografia

Nihliesh posiada trzy poziomy, różniące się nie tylko wysokością nad ziemią, ale także jakością życia ich mieszkańców.

I poziom (10.000 mieszkańców) jest Nihliesh właściwym, starożytną maszynerią, którą odnaleźli niegdyś nomadowie. Obecnie część I poziomu służy jako zakład produkcyjny wykorzystujący więźniów jako siłę roboczą. Więźniowie wytwarzają i modelują churn, produkują energię, a także uprawiają rośliny. Reszta I poziomu jest zamknięta i odizolowana od więzienia – można tam odnaleźć części starożytnych maszyn i opuszczone laboratoria.

II poziom (20.000 mieszkańców) to dolne poziomy miasta zbudowanego na maszynie, pełne krętych uliczek i niekontrolowanej zabudowy. Mieszka tu większość mieszkańców Nihliesh, zarówno ludzi, jak i mutantów. II poziom jest niezwykle zatłoczone, gwarny i ciemny – jest tu tak niewiele światła, że będąc tam można przysiąc, że jest się pod ziemią. II poziomem rządzi Rodzina.

III poziom (1000 mieszkańców) zdecydowanie różni się od I i II. Budynki są piękne i eleganckie, ulice są czyste i patrolowane przez straż miejską, jest nawet miejsce dla dzieł sztuki. Na III poziomie mieszczą się rezydencje członków Fahatu i bogatych kupców. Najokazalszym budynkiem jest pałac królewski, gdzie podejmowane są najważniejsze decyzje dotyczące miasta.
Nie każdy ma wstęp na III poziom – straż miejska ma prawo zatrzymać każdego nieodpowiednio wyglądającego osobnika.

Klimat

Nihliesh

Nihliesh MJP